четвер, 6 лютого 2020 р.

Вам погрожують розголошенням особистої інформації? Опублікувати інтимні фото в інтернеті? Розповісти знайомим те, що б ви воліли не обговорювати?
Це – шантаж – один із видів психологічного насильства. Часто шантажують колишні патрнери/ки або ті, з ким ви познайомилися в інтернеті й мали необрежність поділитися особистим.
Зазвичай, коли кривдник/ця вдається до шантажу, розмова ведеться у форматі «зроби так, інакше я...». Перша реакція на погорози шантажиста/ки – це страх і тривога. Саме це спонукає постраждалих виконувати умови.
Як діяти, якщо вас шантажують:
:small_orange_diamнасамперед, намагайтеся зберігати спокій і не панікувати.
:small_orange_diamond:поділіться своїми страхами із близькими друзями, які можуть вас підтримати.
:small_orange_diamond:не погоджуйтеся на умови того, хто шантажує. Особливо, якщо це стосується вимагання грошей. Адже ваші фото чи інформація все одно залишиться у шантажистів і вони можуть продовжувати називати нові суми.
:small_orange_diamond:зверніться до поліції або до кіберполіції (якщо шантажують в мережі).
:small_orange_diamond:зверніться за консультацією на Національну «гарячу» лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації за номером 116 123 (з мобільних) або 0 800 500 335 (зі стаціонарних). Лінія працює цілодобово, анонімно та конфіденційно.
#LaStradaUkraine

Немає коментарів:

Дописати коментар